Ceviz kerestelerimizin tamamı verimini tamamlamış yerli türk ceviz ağaçlarında elde edilmektedir. Tomruk halinde tesislerimize gelen tüm ağaçlar; doğru tekniklerde kesilerek buharlanıp sonra da fırınlarımızda kurutularak başta ceviz masa tablası olarak veya ceviz ağacına ihtiyaç duyulan tüm mobilya sektörün her alanında kullanılabilecek şekilde hazır hale getirilir.

  • Ceviz tomruklarımızın kesimlerinde Ceviz Ağacının kendi estetik karekteristiğini kaybettirmeden kesimleri yapılmaktadır. Kereste kalınlıklarımız genelde 6 cm, 7 cm, 8 cm ve 10 cm olarak yapılmaktadır. Bunların dışında isteğe bağlı olarakta özel ölçülerde kesim yapılmaktadır.
  • Kesimleri yapılan tüm ağaçlarımız 7 - 10 gün arası buhar odalarında buharlandıktan 3 ile 4 ay gibi zaman aralığında özel fırınlarda kurutulmaya bırakılır. Fırından çıkan ceviz keresteler açık alanlarda özel istifleme şekilleri ile kurutulmaları devam etmektedir. Mevcut ceviz kerestelerimiz tamamen fırın ve sonra hava ile kurutulduktan sonra işlem görür veya satışa sunulur.
  • Dünyaca değerli olan yerli Ceviz Ağaçlarımız ülkemizin her bölgesinde temin edilmektedir. Tomruklarımız yasal yollarla kesim yapıldıktan sonra ağaç sahiplerinden kesilmiş tomruk olarak satın alınır. Bu sürede firmamız hiçbir şekilde rol almamaktadır.

 

 Çalışmalarımız ve işlemlerimiz hakkında daha detaylı bilgi görselleri için aşağıdaki resimlere tıklayarak gidebilirsiniz.